GABINET PSYCHOTERAPII PSYCHOANALITYCZNEJ

Alina Szabłowska
psycholog, psychoterapeutka
 


   

Psychoterapia jest metodą leczenia zaburzeń nerwicowych (obecnie klasyfikowanych jako zaburzenia lękowe) i zaburzeń osobowości. Metody psychoanalityczne są obecnie uznawane za wymagające, w zależności od przypadku, różnych settingów oraz różnych sposobów psychicznego zaangażowania ze strony terapeuty. Długość i intensywność terapii zależy od potrzeb i motywacji osoby zgłaszającej się po pomoc oraz od zakresu pożądanych zmian.

Pacjent ma prawo w każdej chwili zakończyć terapię. Z reguły jednak kończenie terapii jest procesem dłuższym i decyzję taką podejmuje pacjent w porozumieniu z terapeutą.

Powodem podjęcia terapii jest zazwyczaj istnienie wewnętrznych konfliktów, które nie pozwalają cieszyć się życiem. Podczas pierwszych spotkań pacjent z terapeutą bada, jaki obszar życia będzie podstawą terapii oraz ustala cele, jakie chciałby osiągnąć. Następnie pacjent i terapeuta zobowiązują się do przestrzegania ustalonych zasad oraz ustalają dogodne terminy i godziny spotkania, ile będą kosztowały sesje, a także na jakich zasadach będą się odbywały płatności np. w sytuacji nieobecności pacjenta lub terapeuty. Sesje odbywają się regularnie, zawsze o tej samej porze, w tych samych dniach tygodnia. Jest to czas zarezerwowany wyłącznie dla jednego pacjenta, a więc płatne są również sesje, z których pacjent nie korzysta. Każde spotkanie zaczyna się o pełnej godzinie i trwa 50 minut.

Gabinet Psychoterapii:
ul. Mariacka 46/47/3
80-833 Gdańsk

Rejestracja:
tel. kom. 601-504-922
e-mail:
Alina Szabłowskae-mail: webmaster